אודות נתן רועי

סופר עורך ועיתונאי שכתב וערך עד שנת 2008 תשעה עשר ספרים מפרי עטו וחיבר כ"סופר צללים" מספר דומה של ספרים; מנהל ועורך אתר אינטרנט; מוסמךׁבלימודי מחשבת ישראל יהדות והסטוריה במכון שכטר מיסודו של המכון התיאולוגי של התנועה הקונסרבטיבית בארה"ב(בהצטיינות) .במסלול לדוקטוראט בהסטוריה;  בעל תארי משפטן מוסמך, בוגר בהסטוריה ופילוסופיה;מוסמך בפילוסופיה והסטוריה בהצטינות יתרה; 

תחום ההתמחות מקצועי: רעיונאות; יחסי ציבור ודוברות; כתיבת ביוגרפיות; כתיבת חומר פרסומי בכל התחומים ובכל השפות, כתיבה שיווקית, כתיבת מסכת להצגה, כתיבת הצגה (פרזנטציה בלע"ז) , כתיבת חומר לאינטרנט ועריכתו, כתיבה ועריכה של חומר עיתונאי, כתיבת דו"חות ביקורת, בחירה של ספרים לפרסום, כתיבה פרסומית ותסריט.

: התמחות מיוחדת

אמון מנהלים בכתיבת נאומים, טכניקת מסירה והופעה בפני קהל, אמון מנהלים בכתיבה מקצועית ושיווקית, חיבור טקסטים מסוגים שונים לפי בחירה.

פרסים מקצועיים: פרס יד ושם לשנת 1975 על פרסום עבודה  בשם התנועה

הנאצית העולם הערבי וארץ ישראל; פרס תנועת סובלנות לשנת 1988 עבור סידרת כתבות לשיפור מצבם בארץ של חסידי אומות עולם.

כתיבה עיונית וספרותית: החל את קריירת הכתיבה בפרסום ספר שירים בשם "אהבה בכל הטונים" (הוצאה עצמית) בשנת 1979 . הספר זכה לסיקור נרחב בעיתונות המקומית בתל אביב יפו ובעיתונות הארצית. באותה עת היה מורה מדריך בפנימיית "אונים" בכפר סבא לנוער בסיכון ומדריך רחוב בשכונת ג'סי כהן בחולון.המשיך בעבודה כמגיה ומביא לבית דפוס בהוצאת הספרים "רביבים" ( 1980-1981 ) וכסופר ומחבר של ספרי האנציקלופדיה "צה"ל בחילו" ( ספרית מעריב ורביבים ) : חיל התותחנים,חיל הקשר והאלקטרוניקה, חיל הרפואה, העורף, חיל החימוש. תחקירן לספרים : תעשיות בטחוניות וחילות הרגלים בצה"ל.

בהמשך כתב והשתתף בחיבור הספרים נינו- ביוגרפיה של מנהיג (2007) , מאה אנשי מופת בעריכת מיקי בר זוהר (2007 ) בהוצאת משרד הביטחון, ליברלים – ביוגרפיה של מפלגה (בדפוס), שיקום למופת בעריכת יהודה חשאי בהוצאת משרד הביטחון, ספר המופת בעריכת מיכאל בר זוהר.

כמוכן חיבר את הספרים : ירושלים שבלב (2007) , מדמשק לירושלים (סיפורו של יוסף קלש ), מדמשק לירושלים ביסורין (סיפורו של יוסף קלש ), אריה גוראל (ביוגרפיה), אריה צוקר (ביוגרפיה), תמיד תותחן –ביוגרפיה של חיל התותחנים בפורמט אלבומי, ועוד.

סיפורו הקצר "לגיון הזרים של מאליק" צוין לשבח בתחרות הסיפור העברי הקצר של עיתון "הארץ" בשנת 1998 , שיריו נתפרסמו בשנות התשעים בשבועון לספרות "משא" בעריכתו של המשורר פסח מיילין.

כתיבת דו"חות ביקורת: חיבר דו"חות ביקורת של משרדי ממשלה ומוסדות ואחד מהם – דו"ח וועדת סגיס לבדיקת התנהגות נהגי המשאיות בישראל זכה לכותרות ענק בכל העיתונים בישראל.

כתיבת תוכניות : חיבור תוכנית השוברים שהפכה לתוכנית תגלית להבאת נוער יהודי מחו"ל. זאת ביוזמתו של ד"ר יוסי ביילין והנדבן דן אברהמס מארה"ב. התוכנית אומצה והפכה לאחת התוכניות הנחשבות ביותר בארץ בתחום העלייה והתיירות של נוער. 

כתיבה עיתונאית:היה כתב צבאי בשבועון "רחוב ראשי" תחת עריכתו של

העיתונאי יאיר קוטלר. שם פרסם טור ביקורתי על צה"ל בשם "בין השורות".

היה כתב בעיתונות זרה בארה"ב בשנים 1981-2 וכן כתב צבאי ביומון תנועת "הליכוד" "יומן השבוע" שיצא לאור במשך שלוש שנים. במסגרת שליחות זו סיקר את מלחמת שלום הגליל וניצל ממוות ביחד עם הצלם צביקי עשת בעת שסיקר ביקורו של האלוף יקותיאל אדם בעת שזה נהרג ביחד עם אל"מ חיים סלע (מפקד סיירת "אגוז" בעבר) בווילה בעיירה דוחא ליד ביירות. פרסם סידרה ביקורתית על צה"ל במלחמת לבנון.

היה כתב לענייני פלילים בעיתון "דבר" עד לשנת 1995 , כשזה נסגר, וכן כתב במוסף "דבר השבוע"במשך 12 שנים תחת הנהגתם של אוהד זמורה והרצל ארליך ז"ל. זכה בפרס תנועת "סובלנות" – תנועה על מפלגתית להוקעת האלימות, על חשיפת מצבם הקשה של חסידי אומות עולם שהופלו על ידי משרדי הרווחה וביטוח לאומי במשך שנים רבות. סידרה זו – ביחד עם חשיפה ב"כלבוטק" בעריכת רפי גינת – הובילה לחקיקת חוק חסידי אומות עולם בישראל, שמבטיח הכנסה קבועה (משכורת) לחסידי אומות עולם. ביחד עם ראש עירית תל אביב יפו שלמה להט והגב' שושנה רצ'ינסקי, רעייתו של חסיד אומות עולם, סטפן רצ'ינסקי, והרב ישראל מאיר לאו סייע להקמת חלקה לחסידי אומות עולם בקרית שאול בתל אביב וכן במקומות נוספים בארץ .

במסגרת עבודתו ככתב פלילים פרסם שני ספרים בתחום הפלילים שהפכו ספרי לימוד : האחד – עולם תחתון פשע מאורגן בישראל שיצא לאור בשנת 1991 והוביל לחשיפה של העולם התחתון הישראלי וקשריו עם משטרת ישראל ולסדרה גדולה של ראיונות הן בארץ והן בעולם וספג איומים מגורמים שונים בישראל. הספר שיצא לאור בהוצאת "אביב" הוביל לראיון נרחב בעניין זה בתוכנית שאלות אישיות עם יעקב אגמון בגלי צה"ל.

הספר השני- לקסיקון שוטרים וגנבים (ידיעות אחרונות) על הסלנג העברייני ומושגי העולם התחתון ביחד עם העיתונאי ראובן שפירא.

שליחויות עיתונאיות בעולם:היה בשליחויות עיתונאיות בקולומביה שבדרום אמריקה (1981) , במלחמת האזרחים בגרוזיה (1991) , בגונדר וטיגריי באתיופיה בשנת 1995 (במשך 18 יום ) שהובילו לסדרת כתבות בגלי צה"ל על עשור ל"מבצע משה". ערך יומני בוקר וערב בגלי צה"ל והגיש מבזקים וחדשות

:תחקיר 

סדרת תחקיריו על הפשע המאורגן בישראל הוביל לפרסום הספר "עולם תחתון פשע מאורגן בישראל שבו נחשף, עוד בשנות השמונים, הקשר שבין רשויות השלטון לפשיעה המאורגנת בישראל. לספר חוברה הקדמה של פרופסור מנחם אמיר-ראש החוג לקרימינולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים.

רדיו: עריכת יומני גלי צה"ל משנת 1993 ועד לשנת 1994 כפרי לאנס וכן הגשת חדשות . השתתפות כפרשן בתוכניתו של משה נגבי דין ודברים.

כמה השגים עיתונאיים מפורסמים  

חודש לאחר מעצרו של ג'ונתן פולארד פרסם את מכתביו אליו בהם קבל על כך שמדינת ישראל מתייחסת  אליו כאל ציוד מתכלה; פרסם סידרה על עלייתו ונפילתו של הגנגסטר היהודי בארה"ב עם פרופסור רוברט בוב רוקוואי; ראיין לראשונה את ראש צוות החקירה האמריקני שחקר את את תיק מנגלה בעולם הרחב;פירסם את הדו"ח הביקורתי הפנימי על חלוקת אדולן בבתי הסוהר על מנת לשמור על על שקט תעשייתי;פרסם את הדו"ח שהוביל להדחתו של מפקד המשמר האזרחי בשנות השמונים מן השרות; 

הרצאות 

הרצה באקדמיה ללשון עברית (סלנג עברייני); הרצה בחוג לתקשורת באוניברסיטה העברית בירושלים;הרצה בכל רחבי המדינה בתחומי החברה; מרצה ומתנדב בתחום המאבק בעבריינות הנוער בבתי הספר ברחבי הארץ;

 :ידיעת שפות 

עברית על בוריה

אנגלית על בוריה

צרפתית טובה (בעל תעודת בגרות ושנתיים באוניברסיטה בכתיבה, קריאה ודיבור בשפה הצרפתית) , למד צרפתית מכיתה ה' בתוכנית של הממשלה הצרפתית לבתי ספר בפרברים ביחד עם "אליאנס" בישראל.

פולנית טובה

אידיש טובה

מחקר ופרסום בנלאומי

משתתף בכתיבת ערכים באנציקלופדיה האמריקנית מיסודו של מכון י.וו. בארה"ב על קורות יהודי מזרח אירופה שעומדת לצאת לאור בקרדיט מלא לכתיבתו במשותף עם אוניברסיטת מקגיל בקנדה. 

דוברות ויחסי צבור היה דובר ההסתדרות הכללית ( 1991-2 ) והיה חבר

בצוות ההסברה של יצחק רבין בשנת הבחירות – 1992 . השתתף בארגון ההשתלמות ישראל – אירופה 1993 שדנה באיחוד האירופי ויעץ לחברות כלכליות גרמניות בתחום התקשורת

משפטים: למד משפטים והתמחה אצל עורך דין שרגא בירן בירושלים, סייע בכתיבת הפרוגרמה "רפורמה קרקעית לישראל" ( עם קרדיט מלא) שעיקרה העברת בעלות על המקרקעין מן המדינה לאזרחיה בעסקת מכר.

סמינרים בינלאומיים: בוגר סמינר זלצבורג ליחסי חוץ של ארה"ב .

הרצאות ושליחויות בחו"ל: הרצה מטעם הוועד היהודי האמריקני ואיחוד הקהילות היהודיות בצפון אמריקה בשנים 1992 ו-1993 .

שירות צבאי: סיים שירות בטחון בשנת 2004 במהלכו היה : יועץ קצין תותחנים לתקשורת (מילואים), רב סמל של פלוגת סיור באוגדה משוריינת (מילואים), מדריך בקורס הקצינים של חיל התותחנים (סדיר).

 

פרטים ליצירת קשר :

נתן רועי 

[email protected]

תגובה אחת בנושא “אודות נתן רועי”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *